Rząd zamyka stoki i hotele.  Kurorty turystyczne mają poważny problem

i

Autor: Dariusz Ryś Rząd zamyka stoki i hotele. Kurorty turystyczne mają poważny problem

To będą bardzo rodzinne święta. Narodowa kwarantanna stała się faktem. Już od 28 grudnia

2020-12-17 16:34

Liczyli na zimowe odbicie od finansowego dna, a dostali kolejne zakazy i ograniczenia Chodzi o branżę turystyczno - hotelarską, która w tym roku na świętach, sylwestrze czy zimowych feriach na pewno nie zarobi.

Rząd wprowadził narodową kwarantanne, która będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. To oznacza, że już do obowiązujących ograniczeń dojdą kolejne. Zamknięte będą stoki narciarskie i hotele,  także dla przyjazdów służbowych.   Ponownie ograniczono też działalność galerii handlowych. W takich miejscach otwarte będą między innymi sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, czy apteki.

Posłuchaj Daniela Lisaka z Krynickiej Organizacji Turystycznej i Tomasza Prusaka, które zarządza hotelem

To jednak nie koniec, bo trzeba będzie też zmienić sylwestrowe plany. W noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Wprowadzono też 10-dniową kwarantannę dla osób, które przyjeżdżają do Polski transportem zorganizowanym.  Nadal zamknięte będą siłownie, kluby fitness i aquaparki oraz restauracje.  Posiłki mogą być wydawane wyłącznie na wynos lub dowóz. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE