Oddawanie krwi

i

Autor: Michał Rejduch W Nowym Sączu krew można oddać przy ul. Kochanowskiego 15

Te grupy potrzebne są najbardziej! W ferie w Nowym Sączu można oddać krew

2023-02-07 11:33

Mimo zimowych ferii nie brakuje chętnych do oddawania krwi. Tak przynajmniej jest w Nowym Sączu. Najczęściej zgłaszają się osoby z grupami AB, mniej jest tych z grupami A, B oraz 0.

Nowy Sącz. Sporo osób oddaje krew

Spore zainteresowanie w ostatnim czasie oddawaniem krwi można zobaczyć w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu. Pomimo wolnego od szkoły, dużo uczniów, którzy skończyli 18 lat, przychodzi i chętnie oddaje krew. Wszystko może się w najbliższych dniach zmienić, bo mamy sezon przeziębieniowy, a osoby z katarem, czy kaszlem nie mogą oddawać krwi.

Nowy oddział centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu

U nas akurat w Nowym Sączu nie ma pustek. Proszę jednak pamiętać, że krew mogą oddawać tylko osoby zdrowe. Jeżeli ktoś z naszych domowników choruje, to lepiej żeby odczekać te kilka dni, zanim przyjdzie się do nas. Ktoś z naszych domowników może nas zarazić Osoby przychodzące do nas obowiązkowo muszą mieć ze sobą maseczki ochronne — mówi Celina Pancerz szefowa nowosądeckiego oddziału RCKiK.

Krew może oddać każda pełnoletnia osoba. W Nowym Sączu można to zrobić przy ulicy Kochanowskiego 15 w godzinach od 7 do 12.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE