Jest plan rozbudowy

Tak może wyglądać oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej [ZDJĘCIA]

2023-03-24 7:59

Jest plan i pomysł na rozbudowę Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Chodzi o główny oddział, który znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej. W sieci pojawiły się wizualizacje przedstawiające nowy budynek. Zdjęcia robią wrażenie!

Nowy Sącz planuje rozbudowę oddziału głównego biblioteki

Urząd miasta przygotował koncepcję rozbudowy Sadeckiej Biblioteki Publicznej. O takiej potrzebie mówi się już od dawna. Budynek, w którym obecnie mieści się oddział główny, jest już za mały dla księgozbioru. Miasto ma w planie rozbudowę siedziby, a co za tym idzie stworzenie większej przestrzeni dla czytelników i rozszerzenie oferty biblioteki. Kilka dni temu w sieci pojawiły się wizualizacje nowego budynku. Do części zabytkowego gmachu ma być dobudowane nowe skrzydło, które stanie na zielonym terenie w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego.

Biblioteka pod chmurką

Ta instytucja zasługuje na rozwój, na to, żeby miała jeszcze lepszą bazę lokalową. Budynek jest zaprojektowany bardzo klasycznie i ładnie, wkomponowuje się w starówkę. Prace koncepcyjne trwały przez rok, wybieraliśmy spośród trzech propozycji i właśnie ta propozycja została ostatecznie zaakceptowana. Myślę, że rozbudowa biblioteki, to będzie ważny krok w rozwoju tej instytucji – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowy Sącz. Kiedy ruszy rozbudowa biblioteki?

Na rozbudowę miasto musi jednak znaleźć pieniądze i to nie mało. I to pojawia się problem. Nieoficjalnie mówi się o około 20 milionach złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy konkretne prace mogłyby ruszyć. Sądecka Biblioteka Publiczna w budynku przy ulicy Franciszkańskiej mieści się od 1970 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE