Strzelcy z Nowego Sącza przekładają przysięgę. Zawsze na rynku gromadzili tłumy sądeczan

2020-09-16 10:53 MR
Strzelcy z Nowego Sącza
Autor: Michał Rejduch Młodzi Strzelcy podczas uroczystego przekazania beretów

W tym roku kalendarzowym nie będzie uroczystej przysięgi młodych Strzelców na nowosądeckim Rynku. Taką decyzje podjęły władze jednostki. Powodem jest epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia dotyczące organizacji imprez masowych. Co roku na przysiędze pojawiały się tłumy sądeczan i ponad 500 młodych mundurowych.

Uroczystość, która była organizowana co roku na nowosądeckim Rynku gromadziła sporo osób. Wśród uczestników pojawiali się mieszkańcy Nowego Sącza, ale też rodziny Strzelców, którzy składali przysięgę. Do udziału w uroczystości Jednostka Strzelecka Strzelec zapraszała także Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej. Razem to niekiedy tysiąc osób.

Jeżeli chodzi o przysięgę strzelecką w tym roku kalendarzowym, to nie zrealizujemy jej, bo nie będzie możliwości zrobić tego, w takiej formie jak robiliśmy do tej pory – wyjaśnia szef Jednostki Strzeleckiej Strzelec Sławomir Szczerkowski. - Czyli na płycie Rynku, w obecności gości, Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz dość dużej liczby młodych ludzi. Teraz nowy rocznik to jest ponad stu strzelców - dodaje.

Strzelcy z Nowego Sącza odebrali berety

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Władze jednostki planują jednak zorganizować przysięgę nieco później. Jeśli sytuacja związana z epidemią zmieni się, być może ślubowanie młodych Strzelców odbędzie się  w przyszłym roku kalendarzowym, prawdopodobnie na wiosnę. Sądecka jednostka powstała w 1991 roku.