Straż Miejska ma nowe narzędzie do walki ze śmieciarzami. Sprawdź co to takiego

2021-01-13 8:06 MR
Dzikie wysypiska śmieci w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Dzikie wysypiska w Nowym Sączu mozna spotkac w lasach czy nad brzegami rzek

Nowinki technologiczne pomogą w walce osobami, które wyrzucają śmieci w miejscach niedozwolonych. Strażnicy miejscy z Nowego Sącza mają nowe urządzenia, dzięki którym szybciej wytropią osoby, które tworzą dzikie wysypiska. Sprawdziliśmy co to za urządzenia i gdzie mogą być montowane…

Wyrzucacie śmieci w niedozwolonych miejscach? Lepiej tego nie robić. Straż Miejska z Nowego Sącza ma nowe narzędzie do walki z takimi osobami. To foto pułapki. Pojawią się one w miejscach, gdzie do takich zdarzeń dochodzi najczęściej.

Zakupiliśmy dwie foto pułapki w celu eliminowania tych negatywnych zjawisk na terenie miasta - wyjaśnia Wojciech Trykiel ze Straży Miejskiej w Nowym Sączu. - W takich miejscach, gdzie dochodzi do wyrzucania śmieci w niedozwolonym miejscu będziemy takie foto pułapki montować, ale nie tylko tam. Jak się okazuje takie śmieci najczęściej lądują nad brzegami rzeki Kamienicy czy Dunajec. Bardzo często w zaroślach można znaleźć stary sprzęt AGD, opony samochodowe, gruz budowlany czy inne rzeczy, które ciężko jest oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Tu warto dodać, że za wyrzucanie śmieci w miejscu niedozwolonym można dostać mandat w wysokości nawet 500 złotych, a jeśli sprawa trafi do sądu, to ten może wymierzyć karę w wysokości do 5 tysięcy złotych. Foto pułapki świetnie sprawdzają się w lasach, gdzie sporo osób też wyrzuca śmieci. Dla leśników to bardzo dobre narzędzie, które pozwala  szybko znaleźć takie osoby. Straż miejska nie chce zdradzać, w których miejscach w Nowym Sączu foto pułapki mają się pojawiać. Urządzenia są świetnie zamaskowane, więc ciężko będzie je znaleźć.

Ogórek będzie woził turystów po Nowym Sączu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl