Eksperci sprawdzają stan budynku domu dziecka po pożarze

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Eksperci sprawdzają stan budynku domu dziecka po pożarze

Klęczany

Straty są ogromne. Służby sprawdzają co było przyczyną pożaru w domu dziecka

2023-06-06 17:20

Na razie nie wiadomo kiedy wrócą do domu. To zależy od decyzji ekspertów, którzy ocenią zniszczenia. Chodzi o powiatowy dom dziecka w Klęczanach koło Nowego Sącza, który uszkodził pożar.

Straty są duże, bo ogień zniszczył połowę budynku razem z wyposażeniem. Wiadomo, że do pożaru doszło w jednym z pokoi, potem ogień przenosił się na inne pomieszczenia. Przyczyny pożaru wyjaśniają właśnie eksperci.

To bardzo przykra sytuacja. Zniszczona jest połowa budynku. Najważniejsze jest jednak, że nikt nie ucierpiał. Dzieci natychmiast zostały ewakuowane i noc spędziły w naszym Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach. Rano przewieźliśmy je do internatu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, gdzie spędzą najbliższe dni - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

Jeśli okaże się, że druga część budynku nie została naruszona przez ogień, to dzieci szybko wrócą do Domu w Klęczanach. Jeżeli jednak budynek jest poważnie uszkodzony, konieczny będzie remont kapitalny.

QUIZ. Z której bajki są te postaci? Sprawdź, co pamiętasz z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Rafiki to postać z bajki:

Jesteśmy do tego przygotowani. Uruchomimy środki finansowe i jak najszybciej wyremontujemy spalone pomieszczenia. Obiekt jest ubezpieczony, więc wystąpimy również o odszkodowanie do ubezpieczyciela – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. –

Na co dzień w powiatowym Domu Dziecka w Klęczanach przebywa 14 dzieci.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE