Kolejny protest przeciwko TIR-om w Dolinie Popradu

i

Autor: Darek Ryś Kolejny protest przeciwko TIR-om w Dolinie Popradu

Stop TIR-om w Dolinie Popradu. Mieszkańcy znowu zablokowali drogę!

2021-11-04 17:50

"To kolejny, ale raczej nie ostatni taki protest" Tak mówią mieszkańcy Doliny Popradu, którzy po raz kolejny wyszyli na drogę, bo nie chcą u siebie TIR-ów.

Tym razem protestujący zablokowali drogę krajową numer 87, która prowadzi przez centrum Rytra. Protestujący chodzili po pasach dla pieszych, co skutecznie utrudniało przejazd zarówno w stronę Piwnicznej Zdroju, jak i Nowego i Starego Sącza. Utrudnienia trwały godzinę.

Posłuchaj protestujących mieszkańców Doliny Popradu

Protestujący boją się, że po rozbudowie drogi krajowej numer 87 i budowie obwodnicy Piwnicznej Zdroju, którą planuje GDDKiA przez ich miejscowości będą przejeżdżać setki TIR-ów. Co według pikietujących jest niebezpieczne nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też zwierząt i przyrody w Dolinie Popradu.

Protestujący drogę w Rytrze blokowali przez godzinę.  Tworzyły się korki

i

Autor: Darek Ryś Protestujący drogę w Rytrze blokowali przez godzinę. Tworzyły się korki

Była to już kolejna taka akcja przeciwników TIR-ów w Dolinie Popradu. Podobną pikietę mieszkańcy regionu organizowali już kilka razy. Między innymi w Starym Sączu oraz w centrum Piwnicznej Zdroju. Kolejne akcje są zapowiadane.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE