Stary Sącz: Czy w tym roku ruszy kąpielisko na stawach? Gmina jest przygotowana

2020-05-25 12:42 MR
Starosądeckie stawy
Autor: Michał Rejduch Stawy rekreacyjne w Starym Sączu każdego lata przyciągały tłumy plażowiczów

Można już popływać tam łódką, czy rowerkiem wodnym. Stawy w Starym Sączu w pogodne dni odwiedza sporo osób. Wiemy jakie są plany związane z kąpieliskiem.

Wiosenno - letni sezon turystyczny powoli rozkręca się na starosądeckich stawach. Można tam pożyczyć łódki oraz rowerki wodne. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle ruszy tam sezonowe kąpielisko, które co roku przyciągało tysiące wypoczywających.

- My jesteśmy przygotowani do sezonu kąpielowego - mówi Ryszard Niejadlik, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Starym Sączu. - Mamy podpisaną umowę z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Nowego Sącza, którzy będą zabezpieczać kąpielisko. W momencie kiedy obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zostaną zdjęte, wtedy umowa będzie realizowana. Wszystko będzie zorganizowane zgodnie z wytycznymi Sanepidu.

Tu warto dodać, że po dłuższej przerwie można znowu spacerować po pobliskim Bobrowisku, które znajduje się przy kąpielisku. Gmina zdecydowała się także otworzyć platformę widokową w Woli Kroguleckiej.

Ulica Młodzieżowa w Nowym Sączu zostanie wyremontowana

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.