Plakat PodróżoVanie

i

Autor: www.sbp.nowysacz.pl

Czas wolny

Spotkanie z autorami kanału youtubowego "PodróżoVanie" w Nowym Sączu

2023-09-26 11:00

Na kolejne spotkanie z podróżnikami zaprasza Sądecka Biblioteka Publiczna. Tym razem będą to blogerzy Kasia i Łukasz, którzy świat zwiedzają kamperem, a potem swoje podróże relacjonują na bloku i kalane youtubowym.

Nowy Sącz. Spotkanie z autorami bloga PodróżoVanie

To będzie bardzo nietypowe spotkanie, bo w jego trakcie blogerzy pokażą swoje cztery kąty i to dosłownie. Zaparkują oni kamperem na nowosądeckim Rynku. Od pięciu lat to ich dom, którym jeżdżą po całej Europie. Każdy chętny będzie mógł zajrzeć do środka, zobaczyć jak się tam mieszka i funkcjonuje na co dzień. Podróżnicy opowiedzą o swoim nietypowym stylu życia, o tym, jak zbudowali dom na kółkach, miejscach, które odwiedzili i przygodach, jakie ich spotkały.

Zakątek grecki w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu

Kasia i Łukasz to zgrane małżeństwo, które od ponad pięciu lat na stałe mieszka i podróżuje w kampervanie, który sami zbudowali na bazie zwykłego dostawczaka. Od tego momentu odwiedzili 36 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji. Po drodze przekroczyli granicę koła podbiegunowego, pomachali Afryce z krańców Gibraltaru, o mały włos nie stracili życia w Alpach, jeden z pierwszych lockdownów spędzili nad jeziorem w Portugalii, a ostatni w Turcji. O tych i wielu innych przygodach opowiadają w krótkich vlogach publikowanych na YouTube oraz w niedawno wydanych książkach, napisanych w podróży przez Kasię: „Wielki Wóz” oraz „Droga” – mówi Dorota Wcześny z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie z podróżnikami Kasią i Tomkiem odbędzie się we wtorek o godzinie 17 na płycie nowosądeckiego Rynku. Jest ono częścią projektu podróżniczo-czytelniczego „Kolej na książkę, książka na kolej”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE