szopka betlejemska

i

Autor: www.pixabay.com

"Śpiewajcie i grajcie mu". Do rodzinnego koledowania zachęcają muzycy i artyści

2020-12-24 14:00

Wielu artystów i muzyków zachęca do głośnego śpiewania kolęd podczas świąt. W domowym zaciszu nikt nie będzie oceniał naszych zdolności wokalnych. Kolędy śpiewane z rodziną są wyjątkowe. Te utwory nie są trudne, a repertuaru możemy poszukać w internecie…

Melodie zna każdy z nas, a teksty można sobie przypomnieć. Święta to idealny czas na to, żeby zaśpiewać popularne kolędy i pastorałki. Mamy kilka takich związanych z Nowym Sączem. Jedną z nich jest napisana ponad 30 lat temu przez doktora Jerzego Masiora i Aleksandra Porzucka „Pastorałka Sądecka”. Muzycy, wokaliści i artyści zachęcają do tego, żeby kolędy śpiewać na każdym świątecznym spotkaniu.

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?

Zachęcam do głośnego śpiewania. To nie są trudne piosenki. To jest nasza tradycja, którą trzeba podtrzymywać. To jest czas, kiedy powinniśmy się łączyć ze sobą, także muzycznie. Nie wolno się wstydzić. Pamiętajmy, że każdy z nas zna jakąś kolędę i to właśnie ja może zaśpiewać – podpowiada nauczycielka śpiewu i dyrygentka Chóru Gospel i Muzyki Rozrywkowej w Starym Sączu Monika Rębilas.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Do wspólnego śpiewania kolęd możemy zaangażować też członków naszej rodziny. Być może ktoś z nich gra na jakimś instrumencie? Warto poprosić go o akompaniament. Kolędy można śpiewać przez całe święta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE