Duże ćwiczenia służb ratunkowych w regionie sądeckim

i

Autor: KMP Nowy Sącz Duże ćwiczenia służb ratunkowych w regionie sądeckim

Nowy Sącz

Służby ratunkowe znowu w akcji. Tym razem w górach i nad wodą!

2023-09-24 10:35

Policjanci, strażacy, a także górscy i wodni ratownicy znowu w akcji. Do tego nowoczesny sprzęt pływający i latający, a nawet psy tropiące. Mimo, że wszystko wyglądało bardzo poważnie, to na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia.

Scenariusz zakładał, że policjanci dostają informację o zaginięciu czterech uczniów jednej ze szkół ponadpodstawowych w Starym Sączu. Nastolatkowie mieli opuścić lekcje i udać się nad rzekę do Rytra. Rodzice uczniów dostali też wiadomości SMS, z których wynikało, że chłopcy mogą zrobić sobie krzywdę.

Gdy ustalone zostaje przybliżone miejsce logowania się telefonu komórkowego jednego z zaginionych, policjanci z komisariatu w Piwnicznej-Zdroju wyruszają w teren. Później dołączają do nich funkcjonariusze pionu prewencji i kryminalnego z sądeckiej komendy, a także przedstawiciele innych służb mundurowych i ratowniczych. Dodatkowo informacja przekazana zostaje również Nadleśnictwu Piwniczna.

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...

W teren rusza też nowoczesny sprzęt. Między innymi quady, motocykle i samochody terenowe, strażackie wozy bojowe, pontony, deski SUP, poduszkowce i drony. Do działań zaangażowano także psy ratownicze.

W dwudniowym szkoleniu, które pod kryptonimem „Cyrla 2023”, zorganizowała komenda miejska policji z Nowego Sącza brali też udział między innymi strażacy, ratownicy GOPR, WOPR, a także Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. 

Podobne ćwiczenia służb mundurowych i ratowniczych będą organizowane w przyszłości.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE