Ratownicy Krynickiej Grupy GOPR podsumowali sezon narciarski

i

Autor: GOPR Krynica Ratownicy Krynickiej Grupy GOPR podsumowali sezon narciarski

Sezon narciarski zakończony. Czy było bezpiecznie? Zobacz co mówi GOPR

2022-04-20 15:41

Ratownicy Krynickiej Grupy GOPR podsumowali sezon narciarski, który właśnie przeszedł do historii. Górskich ratowników z Krynicy Zdroju minionej zimy można było spotkać na kilku stacjach w regionie.

W sumie na zorganizowanych terenach narciarskich, które zabezpieczali ratownicy GOPR z Krynicy Zdroju zanotowano 569 interwencji. Do tej statystyki nie wliczono wypadków w górach, które też się zdarzały.

Zdecydowana większość interwencji na stokach, bo aż 440 dotyczyła wypadków na nartach. Najczęściej były to upadki, ale też zderzenia fanów białego szaleństwa.

Jak zawsze najczęstsze urazy to urazy kończyn dolnych i górnych, złamania, uszkodzenia stawów i więzadeł. Często dochodziło też do urazów głowy, klatki piersiowej czy kręgosłupa.

Na 570 osób którym górscy ratownicy udzieli pomocy aż 514 poszkodowanych miało na głowie kask. To według ratowników na pewno w wielu przypadkach przyczyniło się do zmniejszenia urazów.

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...

Teraz ratownicy Krynickiej Grupy GOPR przygotowują się do sezonu wiosenno – letniego. Jak zawsze będą dyżurować w swoich stałych bazach w Krynicy i Muszynie, ale też w kilku punktach dodatkowych, które są uruchamiane na wakacje.

Grupa Krynicka GOPR zabezpiecza Beskid Sądecki oraz zachodnią część Beskidu Niskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE