Seryjny podpalacz w rękach policji. Płonęły dziecięce wózki i samochody

2021-11-24 10:15
Seryjnego podpalacza zatrzymali policjanci z Nowego Sacza
Autor: KMP Nowy Sącz Seryjnego podpalacza zatrzymali policjanci z Nowego Sacza

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali podpalacza, który na swoim koncie ma kilka pożarów. Do wszystkich doszło w ostatnich dwóch miesiącach na terenie Nowego Sącza. Straty są duże.

Mężczyzna podpalał głównie wózki dziecięce, które były zostawione na klatkach schodowych, ale nie tylko. Straty, które wyrządził wyliczono na 80 tysięcy złotych.

Podpalacz we wrześniu podłożył ogień pod dwa dziecięce wózki, a w październiku pod kolejny. Przy tej okazji ogień częściowo zniszczył też klatki schodowe. Dodatkowo w tym samym okresie sprawca podpalił dwa zaparkowane na ulicach Nowego Sącza pojazdy. Samochody oraz skuter - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

W każdym przypadku na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili dokładne oględziny i zabezpieczyli ślady, które jednoznacznie wskazywały, że są to podpalenia i że dokonała ich ta sama osoba.

17 listopada policjanci zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanego 30-letniego sądeczanina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty dokonania pięciu podpaleń - dodaje Justyna Basiaga.

QUIZ. Gwiazdy M jak miłość kochają się prywatnie. Czy wiesz co ich łączyło w serialu? Nie będzie łatwo zdobyć nawet 8/10

Pytanie 1 z 10
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski poznali się w "M jak miłość". Jak wyglądało pierwsze spotkanie Izy i Marcina?
Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska na wakacjach - wrzesien 2020 r.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia, ale kara może być wyższa, bo mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia, ale kara może być wyższa, bo mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE