Sądeczoki świętują 40-lecie. W sobotę jubileuszowy koncert

2021-09-03 8:00
Sądeczoki
Autor: www.sadeczoki.pl

Od czterech dekad występują w Polsce i za granicą. Mowa o zespole regionalnym SĄDECZOKI, który właśnie świętuje swoje 40- lecie istnienia. Z tej okazji już w sobotę w Amfiteatrze w Nowym Sączu będzie można obejrzeć jubileuszowy koncert.

Weźmie w nim udział ponad 150ciu tancerzy, muzyków, czy wokalistów. W ciągu ostatnich 40 lat przez zespół przewinęło się kilka tysięcy osób – wokalistów, muzyków i tancerzy. Występowali w kilkudziesięciu krajach na świecie. Jak wspominają jego twórcy, początki zespołu były bardzo ciężkie. Przede wszystkim był problem ze skompletowaniem stroju ludowego...

Biblioteka pod chmurką

My zaczynaliśmy w innej epoce. To były lata 80. Było bardzo trudno. Wyczynem było zdobycie sznurówek – wspomina Jerzy Życzyński, jeden z twórców Sądeczoków. - Musieliśmy pokonywać wiele trudności, żeby zespół mógł zaistnieć i pokazać się na zewnątrz.

Koncert Zespołu Regionalnego SĄDECZOKI już w sobotę w amfiteatrze w Nowym Sączu o godzinie 13. Wstęp darmowy. Zobaczymy między innymi tańce ludowe z regionu sądeckiego oraz limanowskiego, między innymi tańce Lachów sądeckich. Uczestnicy będą ubrani w kolorowe stroje ludowe. Obecnie w zespole regionalnym SĄDECZOKI działa sześć grup tanecznych, wie grupy dziecięce, do tego kapela muzyczna i grupy śpiewacze.

Sonda
Czy spotkałeś kiedyś dzika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE