Organizatorzy koncertu charytatywnego dla Matyldy

i

Autor: Michał Rejduch Organizatorzy koncertu charytatywnego dla Matyldy

Sądeczanie mogą dołożyć się do operacji małej Matyldy. Kwota jest ogromna!

2022-01-19 9:23

Trwa zbiórka pieniędzy dla sześciomiesięcznej dziewczynki, która ma poważną wadę serca i płuc. Pomóc może jedynie kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Rodzina zbiera pieniądze, ale kwota jest ogromna.

Duża kwota na ratowanie życia dziecka

Do pomocy włączyła się między innymi Orkiestra Niezależna i Chór Młodzieżowy z Nowego Sącza pod dyrekcją Justyny Zawiślan. Muzycy pierwszy koncert charytatywny zorganizowali pod koniec 2021 roku w Krakowie. Teraz zapraszają na koncert w Nowym Sączu. Wystąpi na nim ponad stu muzyków i wokalistów. To ogromna pomoc, bo rodzina dziewczynki nie jest w stanie zebrać tak dużej kwoty pieniędzy samemu.

Nowy krwiobus trafił do RCKiK w Krakowie

Koszt operacji to sześć i pół miliona złotych. Do tego trzeba doliczyć jeszcze transport medyczny, który wynosi około 160 tysięcy euro w jedną stronę. Lekarze w Polsce nie są w stanie pomóc Matyldzie. Bez tej operacji dziewczynka umrze. Bariera finansowa jest dla nad nie do przeskoczenia – mówiła podczas wtorkowej konferencji prasowej Paulina Ptaszkowska, chrzestna Matyldy.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?

Pomóc może każdy z nas!

Dlatego rodzin prosi o pomoc. Ruszyła zbiórka internetowa w serwisie siepomaga.pl Znajdziecie ją TUTAJ Żeby lekarze w Stanach Zjednoczonych wyznaczyli termin operacji dziecka, trzeba uzbierać 80 procent potrzebnej kwoty. Pomóc będzie można także podczas koncertu charytatywnego, który odbędzie się w MCK Sokół w Nowym Sączu 29 stycznia o godzinie 16:30 i 19.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE