Sądeckie legendy można bliżej poznać w Muzeum

2020-02-10 8:14
Muzeum w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Muzealnicy z Nowego Sącza opowiadają o legendach

Te najpopularniejsze można poznać podczas zajęć, które organizują muzealnicy. Wszystko po to, żeby w nietypowy sposób przybliżyć małym i dużym mieszkańcom miasta historię Nowego Sącza. Spotkania już ruszyły.

Specjalne lekcje muzealne dotyczące legend znalazły się w najnowszej ofercie edukacyjnej muzeum, którą przygotowano na ten rok. W trakcie 45-minutowych zajęć można poznać najciekawsze legendy, jak na przykład tę o Sędziwoju.

- Oczywiście wszystkich nie możemy opowiedzieć w tak krótkim czasie, dlatego wybraliśmy te najciekawsze. Uczestnicy usłyszą między innymi o obrazie z bazyliki świętej Małgorzaty, ale też o magicznym źródełku, które znajdowało się w pobliżu zamku – mówi Maria Marcinowska z nowosądeckiego muzeum, która prowadzi zajęcia.

Jak zaznacza, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, a uczestnicy słuchają z zaciekawieniem.


Na lekcje muzealne, na których poznamy sądeckie legendy można się zapisać w muzeum. Szczegóły są na stronie www.muzeum.sacz.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE