Sądecki Sztetl nagrywa wspomnienia mieszkańców miasta. Swoją historię może opowiedzieć każdy

2021-09-20 12:06
nagranie wspomnień
Autor: www.facebook.com/Sądecki-sztetl Łukasz Połomski w trakcie nagrania wspomnień

Nietypowe archiwum wspomnień mieszkańców Nowego Sącza tworzy Sądecki Sztetl. Do tej pory wysłuchano już historie kilkunastu osób. Są zabawne, pouczające, smutne, ale też tragiczne. Wspomnienia są utrwalane w formie audio i wideo.

Archiwum historii mówionej tworzy Sądecki Sztetl. Od kilku miesięcy jego członkowie nagrywają rozmowy z mieszkańcami Nowego Sącza, którzy pamiętają II wojnę światową i czasy tuż po. Pojawiają się także wspomnienia z okresu powstania Solidarności, czy różnych wydarzeń związanych z Nowym Sączem i Sądecczyzną. Każda zarejestrowana rozmowa w przyszłości może być ciekawym źródłem badania dla historyków.

Zlot zabytkowych pojazdów w Nowym Sączu

Jeżeli ktoś chciałby się z nami spotkać, opowiedzieć nam historię swojego życia, to zapraszamy. Nie chodzi tu tylko o czasy wojny. Szukamy różnych ciekawych historii także z czasów powojennych w Nowym Sączu – mówi Łukasz Połomski, który koordynuje projekt.

Osoby, które chcą opowiedzieć swoją historię, cały czas mogą się zgłaszać. Szczegóły znajdziecie na www.sadeckisztetl.com

Sonda
Czy byłeś kiedyś w Hiszpanii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE