Są szanse że wieża widokowa na Radziejowej będzie otwarta w czerwcu

2020-06-26 16:30 MR
Wieża na Radziejowej
Autor: Michał Rejduch Wieża widokowa na Radziejowej

Oficjalnie nadal jest zamknięta i na jej szczyt nie wolno wchodzić. Chodzi o wieżę widokową na szczycie Radziejowej w Beskidzie sądeckim. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na szczyt będzie można wejść jeszcze w tym miesiącu. Lesnicy czekają na odbiór nadzoru budowlanego.

Nadleśnictwo w Piwnicznej-Zdrój czeka na odpowiednie pozwolenia. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystkie postępowania administracyjne znacznie wydłużyły się.

- Działania w kierunku otwarcia wieży podjęliśmy już dawno temu. Jednak sytuacja związana z epidemią nas zaskoczyła i musimy czekać – wyjaśnia Stanisław Michalik z nadleśnictwa w Piwnicznej-Zdrój.

Leśnicy czekają na odpowiednie pozwolenia. Wieża była gotowa już na początku tego roku. Ma ponad 20 metrów wysokości i jej szczyt znajduje się ponad koronami drzew, dzięki czemu można podziwiać panoramę Beskidu sądeckiego, Pieniny, Gorce, a w pogodne dni nawet Tatry.

- Konstrukcja jest wykonana w większości z drewna. Jedynie schody i podesty są zrobione ze stalowej kratownicy – dodaje Stanisław Michalik.

Wieża na Radziejowej już gotowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowa wieża widokowa na Radziejowej zastąpiła stary obiekt, który zniszczyły deszcze, korniki i grzyby. Są szanse, że bezpiecznie na wieżę będzie można wejść jeszcze w tym miesiącu.