Lew Ratownik znowu pomaga policjantom

i

Autor: KMP Nowy Sącz Lew Ratownik znowu pomaga policjantom

Lew Ratownik znowu w akcji

Są pluszowe i dają dużo radości. Policjanci z Nowego Sącza mają nowych pomocników!

2023-03-23 18:46

Lew Ratownik pomaga policjantom z Nowego Sącza. Kolejną partię takich maskotek do sądeckiej komendy przekazała fundacja Bezpiecznie do Celu.

Pluszaki trafią do policyjnych radiowozów, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych. Maskotki będą rozdawane najmłodszym dzieciom, które będą poszkodowane w wypadkach czy kolizjach.

Rolą „pluszowych ratowników” będzie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, ciepła i bliskości, czyli wszystkiego tego, co dzieci tracą w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia drogowego - mówi Aneta Izworska z Policji w Nowym Sączu.

Mówi Jarosław Mleczko prezes fundacji Bezpiecznie do Celu

„Lew Ratownik” ma bardzo ważne zadania. Po pierwsze, ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest poszkodowanym lub świadkiem zdarzenia drogowego. Ma również pomóc nawiązać służbom ratowniczym kontakt z dzieckiem.

Mamy nadzieję, że pluszaki wręczane najmłodszym przez policjantów skutecznie pomogą odwrócić ich uwagę od sytuacji zaistniałej na drodze - dodaje Izworska.

QUIZ. Podobne brzmienie, ale inne znaczenie. Jak dobrze znasz paronimy?

Pytanie 1 z 12
Sprawić komuś zawód to inaczej:

Fundacja Bezpiecznie do Celu z policją w Nowym Sączu współpracuje już od wielu lat. Dzięki tej współpracy policjanci dostali w sumie już kilkaset pluszowych pomocników.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE