Specjalne podpory dla rowerzystów pojawiły się w Nowym Sączu

i

Autor: Krzysztof Ziaja Specjalne podpory dla rowerzystów pojawiły się w Nowym Sączu

Są nowe ułatwienia dla rowerzystów w Nowym Sączu. Czy zdadzą egzamin?

2021-12-15 18:00

Kolejne ułatwienia dla rowerzystów pojawiły się w Nowym Sączu. Tym razem to specjalne metalowe podpórki. Takie urządzenia zamontowano w kilku miejscach w mieście. Jeżeli się sprawdzą, to będzie ich więcej.

Na początek na terenie Nowego Sącza takie podpórki pojawią się w 8 lokalizacjach. Wybrano głównie takie miejsca, gdzie ścieżki rowerowe przebiegają przez ulice i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Pierwsze podpórki rowerzyści już mogą testować.

Dzięki zamontowanym podpórkom rowerzysta stojący na światłach przy skrzyżowaniu nie musi już zsiadać z roweru, tylko opiera się o nie nogą lub ręką. Kiedy zapala się zielone światło, może szybciej ruszyć. Rowerzyści nie muszą już łapać się znaków, czekając na zielone światło, co często się zdarza - tłumaczy miejski radny Krzysztof Ziaja, który postarał się o montaż takich elementów.

Mówi radny Krzysztof Ziaja, który postarał się o takie podpórki

Metalowe stojaki znajdziemy między innymi przy skrzyżowaniu ulicy Barskiej z ulicą Witosa, przy rondzie Solidarności, ale też przy skrzyżowaniu ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego.  

Jeżeli takie podpórki spodobają się rowerzystom, to w przyszłości pojawią się kolejne w innych miejscach w Nowym Sączu.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
1. Kto był pierwszym oficjalnym mistrzem świata w szachach?

Tu warto dodać, że w Nowym Sączu są też stacje gdzie można samemu naprawić rower czy specjalne wiaty do odpoczynku. Z roku na rok przybywa też tras dla rowerów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE