Są nowe chodniki i przejścia. Bezpieczniej zrobiło się na drodze w Marcinkowicach

2020-07-31 18:00 DR
Zakończył się pierwszy etap  remontu drogi z Chełmca do Limanowej
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Zakończył się pierwszy etap remontu drogi z Chełmca do Limanowej

Po remoncie jest już pierwsza część drogi, która z Chełmca prowadzi w kierunku Limanowej. Naprawy do czekał się ponad 5-kilometrowy kawałek na odcinku Chełmiec-Marcinkowice.

Jest nie tylko nowy asfalt, ale też sześć przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone. To sprawia, że kierowcy mogą dostrzec pieszego z dużej odległości.

W trakcie prac została przełożona linia energetyczna, wykonaliśmy również odwodnienie i poprawiliśmy skrzyżowanie prowadzące do cmentarza. Podczas remontu drogi, powstał również chodnik. Wybudowano go we współpracy z wójtem gminy Chełmiec. Bezpiecznie można już po nim przejść od szkoły do ul. Jagodowej. Zostały też połączone odcinki chodnika w samych Marcinkowicach, gdzie brakowało 80 metrów chodnika – mówi Adam Czerwiński dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Posłuchaj Adama Czerwińskiego dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

Pieniądze na przebudowę tej drogi powiat dostał z Funduszu Dróg Samorządowych.

To jednak dopiero pierwszy etap remontów na tej drodze. Na kolejne prace umowa z firmą, która wygrała przetarg,  będzie podpisana już na początku sierpnia.  Po zakończeniu remontu nowy asfalt pojawi się już na całej drodze z Chełmca do granicy z powiatem limanowskim.

Będą też nowe chodniki dla pieszych.