Rusza sezon w nowosądeckim skansenie. Sprawdź jakie atrakcje czekają na turystów w sobotę

2021-04-29 11:48 MR
Skansen w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Skansen w Nowym Sączu

Na nietypową podróż w czasie będzie można wybrać się w Nowym Sączu. Już 1 maja letni sezon turystyczny zaczyna sądecki skansen. Na osoby, które odwiedzą to największe tego typu muzeum pod chmurką w tej części Małopolski, czeka masa atrakcji.

To będzie inne otwarcie sezonu turystycznego niż zwykle, bo ze sporymi ograniczeniami. Nowosądecki skansen zaprasza do siebie w sobotę 1 maja.  Jak co roku odbędzie się tu wielka majówka i otwarcie tegorocznego sezonu turystycznego. W planie są spotkania i pokazy ginących zawodów.

Restauratorzy otworzą ogródki

Czekają na nas pokazy rękodzieła i rzemiosła. Zaplanowaliśmy różne atrakcje tak, żeby turyści podczas tego spaceru mogli poznać zawody, które dawniej wykonywano w regionie sądeckim. Będzie przędzenie na kołowrotku, wyrób tradycyjnych rękawic furmańskich, wyrób glinianych naczyń, malowanie na szkle czy rzeźbienie w drewnie – mówi Kamil Basta z Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Niestety w tym roku podczas majówki w skansenie nie bezie można wejść do chat, dworów, kościołów czy cerkwi. Takie ograniczenia wprowadzono ze względu na pandemię. W sobotę 1 maja skansen bezie można zwiedzić od godziny 10 do 18. Dodatkowo w trakcie majowego weekendu Sadecki Park Etnograficzny można bezie odwiedzić również w poniedziałek 3 maja.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!