Konferencja zapowiadająca Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Konferencja zapowiadająca Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu

Czas wolny

Rusza Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu. Co w programie?

2023-09-25 12:00

W niedzielę, 1 października w Starym Sączu rozpocznie się Jesienny Festiwal Teatralny. Spektakle będzie można oglądać na scenie starosądeckiego Sokoła. Program jest bardzo bogaty. Znalazły się w nim również spotkania z aktorami.

Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu

W tym tygodniu rusza Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu. Impreza będzie zorganizowana już po raz 27. Widzowie obejrzą spektakle komediowe, dramatyczne, nie zabraknie też monodramów i przedstawień sądeckich grup teatralnych. W niedzielę, 1 października Festiwal rozpocznie spektakl Teatru Robotniczego „Kubuś Puchatek”, dedykowany pamięci Macieja Kujawskiego, wieloletniego reżysera i współpracownika teatru, który zmarł w maju tego roku.

Zabytkowy księgozbiór biblioteki w Nowym Sączu

Maciej Kujawski przez wiele lat był głosem Kubisia Puchatka w serialach i filmach animowanych w polskich wersjach. Dlatego wybraliśmy ten spektakl. Współpracował przy wielu spektaklach Teatru Robotniczego jako reżyser, dlatego tez w ten sposób chcemy go uhonorować. Tak właśnie rozpoczynamy nasz festiwal – mówi Janusz Michalik, dyrektor artystyczny festiwalu.

Program Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu

Na widzów czeka blisko 20 spektakli, a także osiem spotkań kameralnych ze znanymi aktorami. Kulisy swojej pracy zdradzą Renata Dancewicz, Wojciech Malajkat, Joanna Trzepiecińska, Anna Seniuk, czy Marek Siudym. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu potrwa do 22 października. Dokładny program znajdziecie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE