Rusza budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu. Kiedy pójdziemy na łyżwy?

2021-05-17 18:10 DR
W Nowym Sączu rusza budowa krytego lodowiska. Teren przejął już wykonawca
Autor: Dariusz Ryś W Nowym Sączu rusza budowa krytego lodowiska. Teren przejął już wykonawca

Umowa jest już podpisana, a to oznacza, że może też ruszać budowa. Nowy Sącz będzie miał nowoczesne kryte lodowisko. Taki obiekt wyrośnie przy ulicy Nadbrzeżnej.

Kryte lodowisko powstanie obok miejskiej pływalni i hali sportowej MOSiR. Konkretne prace w terenie ruszą już w najbliższych dniach. Plac budowy właśnie przejęła firma, która wygrała przetarg.

Liczę, że jeszcze w grudniu będzie można skorzystać z tego lodowiska. Mam nadzieję, że będzie ono służyło mieszkańcom miasta przez wiele lat - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Płyta lodowiska będzie mieć wymiary 20x45.70 metrów. Wzdłuż dłuższego boku tafli zaprojektowano stałą trybunę mieszczącą dwa rzędy siedzeń. W budynku przewiduje się również toalety, wypożyczalnię łyżew wraz z kasą, szatnie oraz pomieszczenia techniczne. 

Mówią prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i szef firmy, która zbuduje lodowisko Andrzej Grygiel

Budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu będzie kosztować ponad 5 milionów złotych. Finał prac planuje się na jesień. Wiosną i latem obiekt ma się zamieniać w korty tenisowe lub boisko sportowe.

W regionie sądeckim kryte lodowiska ma gmina Chełmiec, a także Muszyna.  W Nowym Sączu zimą działały sztuczne lodowiska.  Jedno na Starej Sandecji,  a drugie przy krytej pływalni.  Były to jednak tylko sezonowe obiekty.   

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl