Ruch wahadłowy i światła w Kurowie koło Nowego Sącza. Przygotujcie się na dłuższy postój!

2021-06-08 16:04 DR
Nowe zasady ruchu w Kurowie koło Nowego Sącza.  Jest ruch wahadłowy
Autor: GDDKiA Kraków Nowe zasady ruchu w Kurowie koło Nowego Sącza. Jest ruch wahadłowy

Uwaga kierowcy. Są zmiany w rejonie nowo budowanego mostu w Kurowie. To droga krajowa numer 75 Brzesko - Nowy Sącz. Trzeba przygotować się na korek i dłuższy postój.

Zmiany będą tam podzielone na 4 etapy. Na początek, bo już teraz sto metrów za murem oporowym jadąc w kierunku Brzeska zamknięty jest jeden pas ruchu, a samochody puszczane są wahadłowo. Ruchem sterują pracownicy budowy, a wieczorami i nocą światła. Takie utrudniania w Kurowie koło Nowego Sącza potrwają przez 7 najbliższych dni.

Później na okres 21 dni, przywrócony będzie ruch dwukierunkowy po istniejącym śladzie DK75 oraz poszerzonym pasie drogi, ale nie będzie to oznaczać końca utrudnień.

W kolejnym etapie zamknięty zostanie pas w kierunku Nowego Sącza, a na koniec będzie jeszcze etap czwarty. Wtedy nastąpi ponowne zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa.

W sumie poważne utrudnienia na tym odcinku drogi krajowej numer 75 zaplanowano na 49 dni, w tym 28 dni z ruchem wahadłowym.

Na pozostałych odcinkach na budowie mostu w Kurowie koło Nowego Sącza ruch prowadzony jest normalnie po dotychczasowych objazdach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl