Ruch to zdrowie! Sądeczanie jesienią dbają o formę w plenerze

2020-11-19 8:35 MR
rowerzyści jesień
Autor: www.pixabay.com

Mimo zamkniętych klubów fitness i siłowni mieszkańcy Nowego Sącza nie zapominają o tym, żeby zadbać o swoją kondycję fizyczną. W ostatnich dniach na popularnych ścieżkach pieszo - rowerowych można spotkać sporo osób, które uprawiają sport w plenerze. Pogoda do tego sprzyja.

Wielu mieszkańców Nowego Sącza nie rezygnuje z aktywnego trybu życia. Osoby, które do tej pory korzystały z siłowni i brały udział w zajęciach fitness teraz ćwiczą w plenerze. Jak się okazuje treningi przybierają rożne formy. Niekiedy są to długie spacery, czasem nordic walking, czyli popularne chodzenie z kijkami, ale też można spotkać mnóstwo rowerzystów i biegaczy.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza i Igi Zaczek, trenerki fitness

Póki pogoda dopisuje można korzystać z aktywności na powietrzu – zachęca trenerka personalna z Nowego Sącza Iga Zaczek. - Dostępne są siłownie pod chmurką, można pobiegać, ale też świetnie sprawdzi się jazda na rowerze, czy  spacer. Ważne, żeby ruszać się. To wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

Ponieważ z dnia na dzień za oknem robi się coraz chłodniej, przed treningiem w plenerze nie powinniśmy zapominać o odpowiednim ubraniu się i mocnej rozgrzewce.

Z racji tego, że mamy jesień, trzeba zwrócić uwagę na to jak się ubrać – wyjaśnia Tomasz Goliński, trener personalny. - Na taki trening w plenerze warto założyć odzież funkcyjną z odpowiednią membraną, drugim rękawem, długie spodnie, niekiedy przydadzą się też rękawiczki. Trening w plenerze ma dobre strony. Nie spędzamy czasu w dużych skupiskach ludzi.

Trenerzy przypominają jednak o tym, że planując trening w plenerze powinniśmy zwrócić uwagę na porę w jakiej to będziemy robić i sprawdzać jakość powietrza w mieście. Zdaniem wielu najlepszą porą na aktywność pod chmurką są godziny około południa.  Siłownie i kluby fitness zgodnie z rozporządzeniem mają być zamknięte do 29 listopada.

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.