GOPR podsumował pierwsze tygodnie zimowych ferii

i

Autor: Krynicka Grupa GOPR GOPR podsumował pierwsze tygodnie zimowych ferii

Ruch na stokach jest duży. Są też wypadki. GOPR podsumował pierwsze tygodnie ferii

2022-02-04 16:00

Pierwsze tygodnie zimowych ferii podsumowali ratownicy Krynickiej Grupy GOPR. Niestety pracy ratownikom nie brakowało. Narciarze najczęściej łamali sobie ręce, nogi, sporo było też różnego rodzaju stłuczeń.

W sumie na stokach, które w regionie sądeckim zabezpieczają ratownicy z Krynickiej Grupy GOPR zanotowano do tej pory już koło 200 różnych wypadków.

Stoki są zatłoczone. Widać, że ludzie są spragnieni jazdy na nartach. To przekłada się na wypadkowość. Na szczęście nie było zdarzeń poważnych, które zagrażały życiu czy zdrowiu narciarzy - przyznaje Grzegorz Sus ratownik Krynickiej Grupy GOPR.

Mówi Grzegorz Sus ratownik Krynickiej Grupy GOPR

Zimowe ferie zakończą się 27 lutego. To oznacza, że w najbliższych dniach na stokach ruch nadal będzie duży. Dlatego musimy uważać na siebie i na innych.

Na półmetku zimowych ferii ponawiamy apel o rozwagę i przestrzeganie zasad dekalogu narciarskiego. Przypominamy też numery ratunkowe w górach. To 601 100 300 lub 985 - dodaje Grzegorz Sus.

Najmłodsi narciarze nie mogą zapominać o kaskach ochronnych, które są obowiązkowe dla osób poniżej 16 roku życia.

Quiz: Jaki to był tydzień? [5 lutego 2022]

Pytanie 1 z 10
Firma Meta straciła fortunę. Z prowadzenia jakiego serwisu społecznościowego znane jest przedsiębiorstwo?

Ratownicy Krynickiej Grupy GOPR są na największych stacjach narciarskich w Beskidzie Sądeckim. Między innymi na Jaworzynie Krynickiej, na Słotwinach, Wierchomli czy w Rytrze.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!