Rośnie nowa, wodna atrakcja w Nowym Sączu. Kiedy skorzystamy?

2020-05-21 12:04 DR

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Tak zapewniają władze Nowego Sącza, a chodzi przebudowę odkrytego basenu przy ulicy Zdrojowej.

Firma, która wykonuje prace, rozebrała już wszystkie stare i zniszczone elementy. Teraz trwa budowa nowych budynków oraz niecek basenowych.

-Na miejscu powstaje między innymi pawilon gastronomiczny, budynek, w którym znajdą się szatnie oraz toalety. Trwają też prace ziemne i montaż innych urządzeń, które są niezbędne do działania obiektu - wylicza Artur Bochenek wice prezydent Nowego Sącza.

Jeżeli nic się nie zmieni i wszystko pójdzie dobrze, to budowa zakończy się 15 lipca.

-Wszystko jak na razie idzie zgodnie z harmonogramem, co prawda przez korona wirusa mogą pojawić się drobne opóźnienia, ale robimy wszystko, żeby się udało - dodaje Bochenek.

Oprócz dużego basenu, na miejscu powstanie też brodzik dla mniejszych dzieci oraz trawiasta plaża. Wodę w basenach będą podgrzewać solary

Basen nad rzeką Łubinką był zamknięty od kilku lat. Do tej pory ternem zarządzała prywatna firma, które prowadziła tam tylko hotel. W tym roku kompleks ponownie przejęło miasto Nowy Sącz.