Kolejne wypadki przy pracach polowych i leśnych

i

Autor: KM PSP Kolejne wypadki przy pracach polowych i leśnych

Rolnicy uważajcie przy wiosennych pracach polowych. Są kolejne w tym sezonie wypadki!

2022-05-24 15:42

Rolnicy uważajcie przy pracach polowych. Przypomina policja, bo są kolejne w tym sezonie wypadki. Najgorzej mają rolnicy z terenów górzystych, bo tam prace polowe są trudne i niebezpieczne.

Szczególnie trzeba uważać przy pracach, gdzie są wykorzystywane różnego rodzaju maszyny czy pojazdy. Niestety w tym roku w regionie sądeckim doszło już do kilku takich wypadków. Między innymi w Jasiennej i Krasnem Potockiem, ale nie tylko.

Także ten tydzień zaczął się od takiego wypadku. Tym razem w Zawadce na terenie gminy Łososina Dolna. Tam na stromym zjeździe z lasu przewrócił się ciągnik rolniczy z wozem wyładowanym drewnem. Pojazd przygniótł mężczyznę. Na szczęście poszkodowanego udało się wydobyć. Mężczyznę śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala. Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

Mówi komisarz Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Przy tej okazji policja po raz kolejny przypomina zasady bezpieczeństwa, których stosowanie może uratować nasze życie i zdrowie.

Typowe teksty każdej mamy - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Gdy pytasz mamy "Za ile obiad?", to ona odpowiada:

Przede wszystkim należy używać tylko sprawnych maszyn oraz urządzeń, które są wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części. Takie urządzenia muszą mieć sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.

Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.

Policjanci i strażacy przypominają, że przy pracach polowych szczególnie musimy uważać na dzieci, bo to właśnie od osób starszych zależny bezpieczeństwo najmłodszych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!