Rolnicy uważajcie przy pracach polowych i leśnych. Są kolejne wypadki!

2022-07-04 10:13
Kolejny tragiczny wypadek przy pracach polowych
Autor: PSP Nowy Sącz Kolejny tragiczny wypadek przy pracach polowych

Rolnicy uważajcie przy pracach polowych. Przypomina policja. Niestety są kolejne wypadki. Szczególnie trzeba uważać przy pracach, gdzie są wykorzystywane różnego rodzaju maszyny, urządzenia czy pojazdy.

W tym roku w regionie sądeckim doszło już do kilku takich wypadków. Między innymi w Jasiennej i Krasnem Potockiem, ale nie tylko.  Tragicznie zakończył się też wypadek, do którego doszło w miniony weekend w miejscowości Tęgoborze. Na drodze gminnej ładowarka przygniotła kierowcę. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Przy tej okazji policja po raz kolejny przypomina zasady bezpieczeństwa, których stosowanie może uratować nasze życie i zdrowie.

Przede wszystkim należy używać tylko sprawnych maszyn oraz urządzeń, które są wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części. Takie urządzenia muszą mieć sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 8/10 możesz nazywać się geniuszem

Pytanie 1 z 10
W sobotę przerwana została wspaniała seria zwycięstw Igi Świątek. Na jakiej liczbie się zatrzymała jej passa?

Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.

Policjanci i strażacy przypominają, że przy pracach polowych szczególnie musimy uważać na dzieci, bo to właśnie od osób starszych zależy bezpieczeństwo najmłodszych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE