Remont wreszcie się kończy! Mieszkańcy ulicy Wiśniowieckiego mogą już odliczać godziny

2021-04-29 16:41 DR
Kończy się remont ulicy Wiśniowieckiego
Autor: Dariusz Ryś Kończy się remont ulicy Wiśniowieckiego

Na takie wiadomości mieszkańcy tej części Nowego Sącza czekali bardzo długo. Zbliża się finał remontu ulicy Wiśniowieckiego. Na miejscu trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Remont ulicy Wiśniowieckiego ruszył w połowie lipca 2020 roku. Fachowcy zabrali się wtedy za odcinek od ulicy Królowej Jadwigi do ulicy Pierwszej Brygady.

Zmiany są bardzo duże, bo drogowcy wymienili nie tylko asfaltową nawierzchnię, ale też krawężniki i chodniki. Przebudowano także skrzyżowania, zatokę autobusową oraz przejścia dla pieszych, które są teraz lepiej oświetlone i bezpieczniejsze.

Mówi Jakub Pędzich z urzędu miasta Nowego Sącza

Przy okazji remontu przebudowano nie tylko to, co widać nad ziemią, ale też co kryje się pod asfaltem. Wymieniono sieci energetyczne, ciepłownicze i gazowe.

Jest szansa, że wyremontowaną ulicą Wiśniowieckiego będzie można przejeżdżać już przed weekendem. Na maj zaplanowano prace wykończeniowe. Między innymi sprzątanie i malowanie oznakowania poziomego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl