Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu

Życie studenckie

Rekordowa liczba studentów na sądeckich uczelniach. Rusza nowy rok akademicki

2023-09-30 9:22

Do kolejnego roku akademickiego przygotowują się sądeckie uczelnie wyższe. Rekrutacja na większość kierunków już się zakończyła. Za kilka dni studenci rozpoczną naukę w Akademii Nauk Stosowanych oraz na Wyższej Szkole Biznesu. Ile osób w tym roku zacznie studia w Nowym Sączu? Sprawdziliśmy to dla Was.

WSB-NLU w Nowym Sączu. Nowy rok akademicki

To będzie rekordowy rok dla Wyższej Szkoły Biznesu z Nowego Sącza. Uczelnia w tym roku przyjęła prawie cztery i pół tysiąca osób na pierwszy rok. Za kilka dni zaczną się tu zajęcia zarówno na studiach zaocznych, jak i dziennych. W sumie w tym roku na WSB-NLU będzie studiować prawie dziesięć tysięcy osób. Największym hitem podczas tegorocznej rekrutacji okazała się psychologia.

Symulator dachowania w Nowym Sączu

Od trzech lat obserwujemy bardzo mocny trend wzrostowy. Obecnie na pierwszy rok mamy już rekrutowanych 1500 studentów. Dużym zainteresowaniem cieszy się informatyka i zarządzanie. Takim hitem są też studia podyplomowe z analizy danych. To pewnie dlatego, że na rynku pracy potrzeba analityków. Poza tym studia podyplomowe MBA przywództwo, zarządzanie zasobami ludzkimi, ale też studia podyplomowe ze sztucznej inteligencji czy psychotraumatologii — mówi prodziekan WSB, Michał Mółka.

ANS w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch ANS w Nowym Sączu

ANS w Nowym Sączu. Jakie kierunki są tegorocznym hitem?

Nowy rok akademicki rozpoczyna również Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Uczelnia na pierwszy rok przyjęła ponad 1100 studentów. To o sto osób więcej niż w 2022 roku. Głównym magnesem przyciągającym studentów do nowosądeckiej ANS był nowy kierunek lekarski.

Sonda
Myślałeś(aś) kiedykolwiek o studiach medycznych?

W ciągu półtora tygodnia na 50 miejsc przyjęliśmy 50 osób, a starało się prawie 700 osób. To są osoby z całej polski. Większość z nich ni jest z regionu sądeckiego. To głównie osoby, które mają możliwość kształcenia się w swojej okolicy na kierunkach lekarskich, jednak ze względu na małą liczbę miejsc na tamtejszych uczelniach wybrały Akademię Nauk Stosowanych — mówi rektor uczelni Mariusz Cygnar.

Dużym zainteresowaniem wśród osób ubiegających się o przyjęcie do Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu cieszą się inne kierunki medyczne jak pielęgniarstwo, czy ratownictwo medyczne. Także studia techniczne, czy informatyczne. W tym roku na Akademii Nauk Stosowanych będzie studiować ponad 3600 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE