Przyłbice, chusty czy szaliki już NIE! Maseczki TAK! Pamiętaj o ważnych zmianach

2021-02-27 13:03 DR
Od soboty można wyjść z domu tylko w maseczce.  Nie wolno stosować chust, przyłbic czy szali
Autor: Dariusz Ryś Od soboty można wyjść z domu tylko w maseczce. Nie wolno stosować chust, przyłbic czy szali

Taka zmiana nie wszystkim się spodoba. Od soboty, 27 lutego nie można już zasłaniać ust i nosa szalikami, chustami czy popularnymi przyłbicami. Każdy będzie musiał mieć maseczkę.

Odpowiednie rozporządzenie opublikowano w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw.  Na takie krok ministerstwo zdrowia zdecydowało się, bo w Polsce znowu zaczęło lawinowo przybywać zakażonych koronawirusem. 

Maseczkę musimy mieć w miejscach publicznych. Między innymi na ulicach, promenadach, w sklepach, galeriach handlowych, punktach usługowych, autobusach,  tramwajach czy pociągach.  Jaką maseczkę wybierzemy, to zależy już od nas. Mogą to być maseczki chirurgiczna, ale też zwykła materiałowa.  Muszą szczelnie zakrywać nos i usta i przylegać do twarzy.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza

Maseczki nie nie musimy zakładać na przykład na terenie lasu, parku czy na plaży. Maseczek nie muszą też mieć dzieci do 5 roku życia.  Przyłbice nadal będą dozwolone, ale tylko jako dodatkowe zabezpieczenie. Nie jako jedyna ochrona.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15