Krynicka Grupa GOPR przygotowana do sezonu letniego

i

Autor: Darek Ryś Krynicka Grupa GOPR przygotowana do sezonu letniego

Przybywa turystów w górach. Ratownicy GOPR są przygotowani do sezonu letniego!

2022-05-28 15:17

Do letniego sezonu turystycznego przygotowali się ratownicy Krynickiej Grupy GOPR. Oprócz stałych baz w Krynicy i Piwnicznej jak zawsze będą też działać posterunki sezonowe na najbardziej popularnych szlakach.

Sezon turystyczny w Beskidzie Sądeckim i Niskim nabiera prawdziwego tempa. Warunki na szlakach są dobre, a to przyciąga fanów górskich wycieczek. Większy ruch w górach oznacza też więcej pracy dla ratowników GOPR.  Dlatego w Beskidzie Sądeckim i Niskim ruszają sezonowe dyżurki, które będą działać przez całe wakacje, a nawet wczesną jesienią.

Dodatkowe punkty są uruchamiane w takich miejscach, gdzie turystów jest najwięcej. To między innymi szczyt Hali Łabowskiej, Jaworzyny Krynickiej, Przehyby czy Magury Małostowskiej. Takie punkty są wyposażone w odpowiedni sprzęt medyczny, ale też transportowy. Dzięki temu turyści mogą liczyć na szybką pomoc.

Mówi Grzegorz Sus ratownik Krynickiej Grupy GOPR

W dodatkowych punktach ratownicy GOPR będą dyżurować tylko w weekendy. Natomiast przez całą dobę pracuje Stacja Centralna GOPR w Krynicy Zdroju.

Turystom przypominamy, że wychodząc w góry warto w komórce zapisać numer telefonu do górskich ratowników. Ten numer to 601-100-300 lub 985.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze tureckie seriale? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 8
Jaki był największy sekret Melek z serialu "Elif"?
Tureckie seriale - QUIZ

Na terenie Beskidu Sądeckiego Krynicka Grupa GOPR zabezpiecza pasmo Radziejowej, pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz pasmo leluchowskie. Natomiast na zachodniej części Beskidu Niskiego ratownicy z Krynicy zabezpieczają pasmo Hańczowskie, pasmo Magurskie oraz Góry Grybowskie

W rejonie Pasma Radziejowej Grupa Krynicka graniczy z Grupą Podhalańską, a w Beskidzie Niskim z Grupą Bieszczadzką. Działania ratownicze w tych terenach prowadzone są wspólnie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE