Przybory szkolne już zebrane. Za kilka dni pojadą do polskich rodzin na Ukrainie!

2021-10-13 16:13
Uczniowie z Nowego Sącza zebrali dary dla polskich rodzin z Ukrainy
Autor: Darek Ryś Uczniowie z Nowego Sącza zebrali dary dla polskich rodzin z Ukrainy

Kolejne prezenty z Nowego Sącza pojadą na Ukrainę. Tym razem będą to przybory szkolne. Do polskich rodzin, które mieszkają we Lwowie i okolicach zawiezie je Fundacja Bratnia Dusza z Krynicy Zdroju.

Do paczek dołożyli się głównie uczniowie z Nowego Sącza, którzy w swoich szkołach zorganizowali zbiórki takich właśnie rzeczy. Chętnych do pomagania nie zabrakło. Góra darów rosła bardzo szybko. W sumie zebrano kilkadziesiąt kartonów, w których znalazły się przybory szkolne ale też kosmetyki.

Tych rzeczy jest bardzo dużo. Jestem niezmiernie wdzięczna, bo mieszkańcy Nowego Sącza i regionu serca mają ogromne. Ile razy potrzebna jest pomoc, zawsze pomagają. To jest piękne - mówi Iwona Romaniak szefowa Fundacji Bratnia Dusza z Krynicy Zdroju.

Posłuchaj Iwony Romaniak oraz uczniów z nowosądeckich szkół

Zebrane dary będą teraz posegregowane, a potem spakowane w paczki. Na Ukrainę pojadą 21 października. Tam trafią do polskich rodzin z Lwowa i okolic.

Fundacja Bratnia Dusza takie akcje organizuje bardzo często. Do tej pory zebrane dary trafiały nie tylko do polskich rodzin ze Lwowie, ale też do tamtejszych domów dziecka czy hospicjów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE