Prze cały czerwiec kręcili kilometry dla Nowego Sącza. Czy miasto będzie Rowerową Stolicą Polski?

2022-07-01 17:28
Zakończyła się rywalizacja w akcji Rowerowa Stolica Polski
Autor: UM Nowy Sącz Zakończyła się rywalizacja w akcji Rowerowa Stolica Polski

Szanse były duże, ale się nie udało. Nowy Sącz nie będzie Rowerową Stolicą Polski. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, bo weryfikacja wyników nadal trwa.

Kręcenie kilometrów w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski zakończyło się 30 czerwca. Już teraz widać jednak, że Nowy Sącz poradził sobie bardzo dobrze. Lepiej niż w ubiegłym roku, kiedy miasto zajęło 13 miejsce.

W tegorocznym rankingu Nowy Sącz znalazł się na 8 miejscu. W sumie dla Nowego Sącza rowerzyści przejechali 260 tysięcy kilometrów. To więcej niż w 2021 roku, bo wtedy wykręconych kilometrów było 140 tysięcy. Tym razem kilometry dla Nowego Sącza kręciło ponad 700 rowerzystów.

Rywalizacja dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za ogromne zaangażowanie i walkę do samego końca. Teraz do 7 lipca czekamy na weryfikację i ogłoszenie oficjalnych wyników - mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza.

Mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza

Najlepsi rowerzyści oprócz kilometrów wykręconych dla Nowego Sącza dla siebie wywalczyli też nagrody oraz pamiątkowe koszulki.

Była to już kolejna edycja tej akcji. W całym kraju do zabawy przyłączyło się około 50 tysięcy rowerzystów, którzy kręcili kilometry dla 56 miast.

QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? "Bezludna wyspa", "Bar", "Szalone liczby"!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. To jeden z najbardziej znanych duetów w historii. Kto prowadził "Za chwilę dalszy ciąg programu"?
QUIZ. Pamiętasz, kto prowadził te kultowe programy? Bezludna wyspa, Bar, Szalone liczby oglądały miliony

Z nieoficjalnych jeszcze danych wynika, że w tym roku Rowerową Stolicą Polski została Biała Podlaska. Na drugim miejscu są Puławy, a na trzecim Gniezno.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE