Pracowita doba strażaków.  To przez wiatr,  który mocno wiał w naszym regionie

i

Autor: KM PSP Nowy Sącz Pracowita doba strażaków. To przez wiatr, który mocno wiał w naszym regionie

Pracowita doba strażaków. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne

2022-05-28 12:29

Dużo pracy w ostatnich godzinach mieli strażacy z naszego regionu. To przez wiatr, który mocno wiał, łamał drzewa i zrywał linie energetyczne.

Do sądeckich strażaków takie zgłoszenia dotarły między innymi z Piwnicznej, Nowego Sącza, Świniarska, Muszyny, Powroźnika czy Krużlowej Wyżnej.  

Do jednego z groźniejszych zdarzeń doszło właśnie w Muszynie na ulicy Zdrojowej, gdzie złamane drzewo uderzyło w samochód

Na miejsce wysłano zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna. Strażacy ustalili, że od silnych podmuchów wiatru złamała się lipa i spadła na jezdnie uderzając w przejeżdżający samochód osobowy. Pojazdem podróżowały cztery osoby obywatele Ukrainy w tym dwie dorosłe kobiety i dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Podróżni nie zgłaszali żadnych dolegliwości i nie potrzebowali pomocy.

Powalonym drzewem zajęli się strażacy, którzy przy pomocy odpowiedniego sprzętu lipę pocięli i osunęli z drogi. Ratownicy zabezpieczyli też folią rozbitą szybę w samochodzie osobowym. Działania trwały w sumie ponad półtorej godziny.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze tureckie seriale? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 8
Jaki był największy sekret Melek z serialu "Elif"?
Tureckie seriale - QUIZ

Według synoptyków z IMGiW wiatr w naszym regionie mocniej może wiać jeszcze w sobotę i nocą z soboty na niedzielę. Później będzie już spokojnie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!