Pożar odpadów na posesji w Trzetrzewinie. Akcja strażaków trwała kilka godzin

2021-01-12 18:10 DR
Pożar odpadów na posesji w Trzetrzewinie. Akcja strażaków trwała kilka godzin
Autor: PSP Nowy Sącz

Do groźnie wyglądającego pożaru wezwano w poniedziałek przed północą strażaków z Nowego Sącza. W Trzetrzewinie w gminie Chełmiec zapaliło się składowisko na jednej z posesji.

Do akcji wysłano zastępy z JRG numer 1 w Nowym Sączu, a także jednostki OSP Krasne Potockie, Klęczany oraz Brzezna Litacz. Na miejscu zdarzenia ustalono, że na posesji ogrodzonej stalową siatką płonął składowane tam odpady. Na placu znajdował się też barak, w którym mógł mieszkać mężczyzna. Te informacje jednak się nie potwierdziły. Na terenie placu znajdował się samochód osobowy Citroen Berlingo, który nie objęty pożarem oraz dwa wraki innych pojazdów osobowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu stanu osoby, która nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Po przeprowadzeniu wstępnego badania przez przybyłą załogę karetki Pogotowia ratunkowego został on zabrany do szpitala.

W trakcie działań z terenu pożaru wyniesiono 3 butle LPG w tym dwie 3 kg i jedną 11 kg. Przystąpiono do przegrzebywania pogorzeliska oraz dogaszania. Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia przekazano Policji. Działania 5 zastępów straży i 29 strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Nowy Sącz. Pożar w Media Expert na Węgierskiej

Kolejny raz do Trzetrzewiny strażacy pojechali około godziny 6.30 we wtorek. Na miejscu ustalono, że na terenie pogorzeliska występowało niewielkie zadymienie oraz para wodna wydobywająca się ze składowanych materiałów, Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przegrzebaniu części składowiska z widocznymi oznakami wydobywania się dymu oraz pary wodnej i przelaniu wodą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl