Akcja sprzątania brzegów Kamienicy w 2022 roku

i

Autor: Michał Rejduch Akcja sprzątania brzegów Kamienicy w 2022 roku

Wiadomości

Posprzątają brzeg rzeki w Nowym Sączu. W weekend akcja PTT i studentów WSB-NLU. Dołączyć może każdy!

2023-03-29 7:24

Przed nami akcja sprzątania brzegów sądeckich rzek. Co roku na wiosnę organizują ją członkowie nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Akcja odbędzie się już po raz piąty, tym razem z pomocą studentów WSB-NLU. W poprzednich latach sprzątane były brzegi Kamienicy i Łubinki.

Nowy Sącz. Sprzątanie brzegów Dunajca

Już po raz piąty zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzek. Mowa o członkach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza, którym w tym roku w akcji pomogą studenci nowosądeckiej WSB-NLU. Tym razem będą sprzątane brzegi rzeki Dunajec. Do pomocy może dołączyć każdy chętny.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Zapraszamy wszystkie osoby chętne, do włączenia się do naszej akcji. Podzielimy się na grupy i tak rozstawimy się, żeby każdy miał inny rejon do sprzątania. Każdy z uczestników dostanie rękawiczki i worki na śmieci. Będziemy sprzątać teren od „Panoramy” w górę rzeki - zaprasza Jolanta Augutyńska, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Dużo śmieci nad rzekami w Nowym Sączu

Poprzednie edycje pokazały, że śmieci nad brzegami rzek w Nowym Sączu jest mnóstwo. To głównie butelki, puszki, ale nie tylko. W niektórych miejscach, zwłaszcza w zaroślach były to prawdziwe wysypiska śmieci. Uczestnicy akcji znaleźli też wielkogabarytowe przedmioty, jak stare lodówki, opony, czy telewizory. Najbliższa akcja już w sobotę od godziny 9. Zbiórka na parkingu przy Panoramie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE