Osoby sprzatające groby w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Kamil i Karolina sprzątają groby między innymi na zlecenie osób starszych

Porządki na dzień Wszystkich Świętych. Ile kosztuje sprzątanie nagrobków?

2022-10-19 11:00

Wkrótce dzień Wszystkich Świętych, a w tym czasie na brak pracy nie narzekają. Mowa o firmach i osobach z Nowego Sącza, które zajmują się sprzątaniem otoczenia grobów przed 1 listopada.

Usługi na cmentarzu. Sprzątanie nagrobków w Nowy Sączu

To już czas, żeby pomyśleć o porządkach na cmentarzu. Są tacy, którzy codziennie do posprzątania mają po kilka grobów. Mowa o firmach i osobach, które w Nowym Sączu czyszczą pomniki i groby za pieniądze. Ich klientami są najczęściej osoby starsze, ale też takie, które mieszkają bardzo daleko od Nowego Sącza i nie mogą same przygotować grobu do dnia Wszystkich Świętych. Wtedy z pomocą przychodzą takie osoby jak Łukasz Kołodziej i Karolina Górny. Na cmentarz przynoszą wiaderka, specjalne płyny do czyszczenia nagrobków, szczotki, szmatki co ścierania i polerowania.

Grób Andrzeja Zauchy na krakowskim Cmentarzu Batowickim. Mija 31. rocznica śmierci znanego piosenkarza

Mam taki specyfik do brudu. Niekiedy wystarczy tylko raz przetrzeć i płyta jest czysta, innym razem dwa razy. Najtrudniejsze w tej pracy jest to, że między grobami jest mało przestrzeni, trzeba być też dokładnym, są pozostałości po zniczach, po wosku, które należy usunąć. My co roku czyścimy groby, głównie zlecenia bierzemy od osób starszych, które nie są już w stanie tego robić – wyjaśnia nam Łukasz Kołodziej, który zajmuje się sprzątaniem grobów na cmentarzu przy ul. Rejtana w Nowym Sączu.

POSŁUCHAJ: Mówią Łukasz i Karolina, którzy porządkują w Nowym Saczu groby
Sonda
Wszystkich Świętych i Zaduszki - wybierasz się na cmentarze?

Ile kosztuje sprzątanie grobu w Nowym Sączu?

Im bliżej dnia Wszystkich Świętych tym takiej pracy będzie więcej. Koszt sprzątania grobu to około 100 złotych. Jeżeli grób jest bardzo zabrudzony, to prace przy nim trwają nawet godzinę, jeśli dobrze utrzymany, to porządki zajmują około 30 minut. Tym, którzy mieszkają daleko od Nowego Sącza, a zlecą sprzątanie grobu bliskich, osoby sprzątające dokumentują postępy prac na fotografiach. Później zleceniodawcą wysyłają zdjęcia. Do osób sprzątających groby w Nowym Sączu bardzo łatwo  dotrzeć. Ogłoszenia z ich ofertą można znaleźć na tablicach ogłoszeniowych na cmentarzu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE