Bazylika świętej Małgorzaty w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Bazylika świętej Małgorzaty w Nowym Sączu

Wiadomości

Ponad milion złotych na dokończenie remontu bazyliki

2023-04-12 11:00

Do tej pory udało się odnowić dach i elewacje, remont przechodzą też ołtarze wewnątrz. Na te kosztowne prace udało się zdobyć ogromne dofinansowanie. Taki zastrzyk gotówki przyspieszy remonty w sądeckiej bazylice.

Nowy Sącz. Remont bazyliki św. Małgorzaty

Będą kolejne prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. To dzięki pieniądzom, które dostała parafia. Tym razem to ponad milion złotych z Ministerstwa Kultury. Rządowa pomoc będzie przeznaczona na remont ołtarza, a także wyposażenia kościoła.

Gigantyczna palma wielkanocna w Nowym Sączu

Dokończymy renowacje całego ołtarza. Tam trzeba ściągnąć obecny kolor, uzupełnić ubytki i nałożyć nowy kolor, a także złocenia. Te prace bieda robione tu na miejscu, ponieważ trudno jest demontować ten ołtarz główny. Będziemy się musieli liczyć z tym, że przy ołtarzu głównym staną rusztowania – wyjaśnia ksiądz Jerzy Jurkiewicz proboszcz sądeckiej bazyliki.

Tu warto dodać, że do tej pory między innymi odnowiono figury, które znajdują się na ołtarzu głównym. Niedawno zdemontowano ołtarz boczny i on też trafił do pracowni konserwatorskiej w Krakowie, gdzie jego odnową zajmą się specjaliści. Bazylika w Nowym Sączu w remoncie jest od 2020 roku. W tym czasie wykonano sporo prac. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dotację w wysokości ponad miliona złotych przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE