Ponad dwumetrowy sum złowiony na starosądeckich stawach. Ryba pływała przy kąpielisku [ZDJĘCIA]

2022-08-11 15:34

Kolejna gigantyczna ryba złowiona na starosądeckich stawach. Tym razem jeden z wędkarzy złowiły rybę mierzącą 210 centymetrów. Ryba pływała w pobliży popularnego kąpieliska. Co się stało z sumem?

Nocne "polowanie" na rybiego olbrzyma

W czwartek około godziny 3 w nocy Paweł Kurzejowski na łowisku w pobliżu kąpieliska na wędkę złapał ponad dwumetrowego suma. Ryba ważyła blisko 55 kilogramów. Żeby wyciągnąć ją z wody siłował się z nią dwie godziny. Jak mówi, łatwo nie było.

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?

To było typowe polowanie na suma - żartuje Paweł Kurzejowski. - Sprzęt odegrał główną rolę. Tu nie ma zabawy. Musi być wędka mocna, kołowrotek mocny, zachować zimną krew i jest OK – komentuje krótko wędkarz.

Sonda
Co jest najprzyjemniejsze w wędkowaniu?

To nie pierwsza duża ryba, którą złowiono w starosądeckich stawach

To, że w starosądeckich stawach pływają GIGANTYCZNE ryby, wiadomo nie od dziś. W czerwcu nasz słuchacz Arkadiusz Ciureja złowił nieco mniejszego, ale cięższego suma. Jego ryba ważyła ponad 70 kilogramów i mierzyła dwa metry.

- Po raz kolejny te stawy pokazały jak piękne i potężne ryby mamy. Sum w rewelacyjnej kondycji wrócił do wody i będzie w niej dalej pływać – mówi właściciel jednego z łowisk w Starym Sączu Mateusz Mleczko – Tatkowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE