Ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych na 3 piętrach. Na taki komfort czekali ponad 20 lat

2020-10-15 21:01 DR
Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę
Autor: Dariusz Ryś Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Nowego Sącza rusza z budową nowego gmachu dla Instytutu Ekonomicznego. Taki budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności dobok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników.

O kontrakt starało się 6 firm. Oferty wykonawców wahały się między 18,4 miliona złotych, a 30,8 milionów złotych. Trzy oferty mieściły się w budżecie, jakie na budowę instytutu ma PWSZ. Głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena. Umowa z firmą, która przetarg wygrała jest już podpisana, a to oznacza, że prace w terenie mogą ruszać.

Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć dobok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników. Na parterze przewidziano salę wykładową, szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano garaże i magazyn - mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar

Posłuchaj Mariusza Cygnara rektora PWSZ w Nowym Sączu

Instytut Ekonomiczny jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego budynku przy ulicy Jagiellońskiej. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma być gotowy do końca 2022 roku.