Biegi w szczawnicy

i

Autor: www.biegiwszczawnicy.pl, fot. Piotr Dymus "Biegi w Szczawnicy" już w ten weekend

Ponad 2500 zawodników z kilkunastu krajów świata weźmie udział w „Biegach w Szczawnicy”

2022-04-21 12:00

Przed nami jedna z największych imprez biegowych w Małopolsce. W piątek, 22 kwietnia startują „Biegi w Szczawnicy”. Przez trzy dni zawodnicy będą się mierzyć z górskimi trasami i różnymi dystansami od 10 do 95 kilometrów. Na starcie pojawią się zawodnicy z 17 krajów świata, w tym także z Polski.

Trasy po szlakach Pienin i Beskidu Sądeckiego

Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. W piątek, 22 kwietnia ruszają "Biegi w Szczawnicy" – jedna z największych imprez na południu Małopolski. Na zawodników czeka sześć tras po górach o łącznej długości ponad 260 kilometrów. Poprowadzą one pienińskimi szlakami, ale również trasami w Beskidzie Sądeckim. Jak zapowiadają organizatorzy, zawodnicy na pewno się nie zgubią.

Orszak Jana Długosza w Nowym Sączu

Trasy są oznakowane specjalnymi taśmami, oprócz tego strzałkami, w miejscach, gdzie przebiegamy przez drogi, czy ulice są osoby kierujące ruchem. W miejscach, gdzie trasy się schodzą ze sobą, albo rozchodzą są osoby, które wskazują kierunek. Logistycznie jest sporo pracy. Najwięcej osób startuje na trasach o dłuższym dystansie. Na tej liczącej 43 kilometry, mamy 700 uczestników. Widać, że takich biegaczy, którzy chcą się mierzyć z dłuższymi dystansami jest sporo – wyjaśnia organizator zawodów Kuba Wolski.

POSŁUCHAJ: Kuba Wolski, organizator Biegów w Szczawnicy

Stare hity, czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Szymon Wydra: Nasze życie będzie jak poemat...

Zawody odbędą się w najbliższy weekend w Szczawnicy i okolicy. Poza biegami dla dorosłych są również biegi dla dzieci. Program znajdziecie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE