Ponad 100 wolontariuszy, koncerty i licytacje. Nowy Sącz szykuje się na finał WOŚP

2021-01-26 8:06 MR
puszka wośp
Autor: Tomasz Piszczek W 2020 roku wolontariusze w Nowym Sączu zebrali ponad 200 tysięcy złotych

Ponad 100 wolontariuszy w Nowym Sączu będzie zbierało pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkamy ich na ulicach miasta już w niedziele, a dzień wcześniej także w galeriach handlowych. Ten finał będzie jednak inny niż poprzednie, bo sporo atrakcji przenosi się do internetu.

Już po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finału i zbiórki pieniędzy nie zabraknie w Nowym Sączu. W tym roku przez koronawirusa będzie jednak trochę inaczej, bo większość wydarzeń przeniesienie do sieci. W planie są koncerty i licytacje rożnych przedmiotów.

Nowy Sącz szykuje się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gramy mocno jak co roku. Tym razem uderzamy w stronę internetu. Na mieszkańców Nowego Sącza czeka bardzo dużo koncertów, które będą transmitowane ne żywo z sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Przygotowaliśmy, kilka innych atrakcji jak konkurs szachowy, konkurs biegowy, licytacje różnych przedmiotów, także złotego serduszka – mówi Lech Zwoliński, z nowosądeckiego sztabu WOŚP.

Na scenie MOK-u wystapią między innymi podopieczni Pałacu Młodzieży, zespoły: Kruca Banda, T.F.B. /The Freedom Birds/, No Brothers, 33 Trzysta, Kapela Ciupaga, ale też Kordian i Violka Marcinkiewicz. Sporo atrakcji czeka także na mieszkańców Nowego Sącza przed ratuszem. Pojawią się tu zabytkowe samochody i będzie można się tu przejechać garbusem.  Wielki finał już w niedzielę 31 stycznia. Rok temu w Nowym Sączu udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl