Kolejna akcja Prędkośc na drogach

i

Autor: KMP Nowy Sącz Kolejna akcja "Prędkośc" na drogach

Policyjna akcja „Prędkość”. Posypały się mandaty za zbyt ciężą nogę!

2022-05-25 16:03

Nie warto przekraczać dozwolonej prędkości na drogach. Po raz kolejny przekonali się o tym kierowcy z regionu sądeckiego, którzy dostali mandaty właśnie za zbyt ciężką nogę.

Według policjantów to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dlatego mundurowi z Nowego Sącza co jakiś czas organizują akcje prewencyjne, które mają przypomnieć kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Tym razem policjanci skontrolowali 113 kierujących, ujawnili 92 wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze na miejscu nałożyli mandaty karne na 65 kierujących, a w 6 przypadkach w najbliższym czasie skierują do sądu wnioski o ukaranie.

Podczas tych działań policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców, a kolejnym dwóm zatrzymali dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów.

Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:

Policjanci proszą też o szczególną uwagą w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań, bo tam też bardzo często dochodzi do wypadków czy kolizji drogowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!