Policjanci z Nowego Sącza nadal pomagają uchodźcom z Ukrainy. Nie tylko dorosłym, ale też dzieciom

2022-05-18 17:16
Policjanci z Nowego Sącza nadal pomagają uchodźcom  z Ukrainy
Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza nadal pomagają uchodźcom z Ukrainy

Pomagają i podpowiadają dorosłym, a dzieciom rozdają maskotki. Policjanci z Nowego Sącza nie rezygnują z akcji profilaktycznych dla uchodźców z Ukrainy, którzy przed wojną uciekli na Sądecczyznę.

Takie spotkania zorganizowano już w Nowym Sączu, ale też w terenie. Między innymi w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Piwnicznej-Zdroju czy Nawojowej.

Trudna sytuacja życiowa, w jakiej znaleźli się Ukraińcy czy brak znajomości języka mogą zostać łatwo wykorzystane przez przestępców, dlatego podczas spotkań profilaktycznych sądeccy policjanci przestrzegają uchodźców przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać.

Mundurowi przekazują również podstawowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także dają wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia.

Spotkania mają również na celu odwrócenie uwagi dzieci od trudnych, wojennych wspomnień. Aby zachęcić najmłodszych do wspólnych zabaw i konkursów, policjanci wręczają odblaski i specjalnie przygotowane kolorowanki w języku ukraińskim.

QUIZ: Radio, winyle i kasety w PRL-u. Czego się wtedy słuchało?

Pytanie 1 z 10
W utworze „Aqualung” Jethro Tull, wielkim przeboju początku lat 70., padają słowa - Czuję się jak:

Dodatkowo w ramach akcji pod hasłem „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy” najmłodsi otrzymali od funkcjonariuszy pluszowego „przyjaciela - obrońcę”, który będzie nie tylko umilał im czas, ale zapewni również wsparcie psychologiczne i emocjonalne po traumatycznych przeżyciach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE