Policja przypomina. Kierowcy uważajcie przy szkołach!

2021-09-07 8:00
policja radiowóz
Autor: KMP Nowy Sącz zdjęcie ilustracyjne

W najbliższych dniach kierowcy powinni szczególnie uważać przy szkołach. Policja z Nowego Sącza przypomina o trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Ma ona za zadanie przypomnieć uczniom jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze,a kierowców uczulić na to, żeby w rejonie szkół zwrócili większą uwagę na dzieci i młodzież.

W całym regionie trwa policyjna akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez kilka najbliższych tygodni w rejonach szkół i przedszkoli spotkamy więcej policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzają, jak na drogach zachowują się kierowcy, ale też najmłodszym podpowiadają jak bezpiecznie dojść do szkoły, a potem wrócić do domu.

Ulica Hoffmanowej w Nowym Sączu po remoncie

Jeżeli chodzi o kierujących, którzy zbliżają się do szkół, to przede wszystkim powinni ograniczyć prędkość, zwracać uwagę czy w pobliżu przejścia nie ma dzieci, albo czy nie zbliżają się do niego. Możemy się spodziewać tego, że dzieci mogą wtargnąć na drogę. Tu tez ważny apel do najmłodszych i ich rodziców. Dzieci powinny przechodzić przez oznakowane przejścia dla pieszych prostopadle do drogi i nie przebiegać – mówi Bogdan Łęczycki, naczelnik nowosądeckiej drogówki.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” potrwa do końca września. W ramach akcji policjanci będą też spotykać się z uczniami w szkołach i przypominać o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły.

Sonda
Czy zbierasz nakrętki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE