Pociąg retro

i

Autor: Michał Rejduch Pociąg retro

Pociąg retro wraca na małopolskie tory. ZOBACZ, jaki jest plan wycieczek [AUDIO]

2022-05-25 10:00

W wakacje zaplanowano 16 wycieczek zabytkowym składem. Pociąg retro odwiedzi między innymi Tarnów, Tuchów, Żabno, Nowy Sącz, czy Krynicę. Będzie też kilka niespodzianek.

Pociąg retro wraca na trasę Nowy Sącz - Chabówka

Parowa lokomotywa i zabytkowe wagony znowu pojawią się na małopolskich torach. W lipcu wracają wycieczki pociągiem retro. Skład pojedzie między innymi nieczynną trasą z Tarnowa do Żabna, czy z Nowego Sącza do Krynicy. Mimo zeszłorocznych zapowiedzi i pożegnania się z trasą z Nowego Sącza do Chabówki, która miała w tym roku być remontowana, zabytkowy skład pojawi się na niej. Jak to możliwe?

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Największą niespodzianką tegorocznej edycji będą przejazdy tą trasą. Jej modernizacja została przesunięta na wrzesień, dlatego w lipcu i sierpniu będzie możliwość przejechania się pociągami retro po niej. W tym roku pociągiem retro pojedziemy też z Nowego Sącza do Biecza, z Tarnowa do Tuchowa, czy do Żabna. Tabor zapewni Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, który wypożyczy nam wagony z lat 20, 30 czy 60. XX wieku oraz parowe lokomotywy - mówi jeden z organizatorów wycieczek, Łukasz Wideł.

Sonda
Czy podoba Ci się pociąg retro
Posłuchaj: Łukasz Wideł mówi o przejazdach pociągu retro w 2022 roku

Sprawdź rozkład jazdy Pociągu Retro!

Tu warto dodać, że trasa Nowy Sącz — Chabówka ma blisko 140 lat i do tej pory znajdują się przy niej historyczne budynki stacyjne. Tegoroczne wycieczki pociągami retro po Małopolsce organizowane są w ramach VIII Edycji Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej.

ROZKŁAD JAZDY:- 3 lipca – Pociągiem na piknik do Dobrej - 17 lipca – Pociąg retro Transwersalny - 31 lipca – Pociąg retro Transwersalny - 14 sierpnia – Pociąg retro Transwersalny - 28 sierpnia – Pociąg retro Transwersalny - 10 i 11 września – Parowozem do Tuchowa i Parowozem do Żabna - 1 października – Parowozem przed Dolinę Popradu - 1 października – Parowozem do Żegiestowa i krynicy - 2 października – Perła Małopolski – parowozem do Biecza - 2 października – Parowozem do Biecza i Gorlic - 11 listopada – Pociąg Wolności Informacje na temat wycieczek znajdziecie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE