Planujesz górską wycieczkę? Uważaj. W górach nadal jest zimowo

2021-04-13 12:51 MR
Góry zimą
Autor: Michał Rejduch Na niektórych szlakach nadal leży śnieg

W górach nadal mamy zimowe warunki i to na razie się nie zmieni. Przypominają przewodnicy i ratownicy górscy z regionu sądeckiego. W wielu miejscach szlaki są mokre i śliskie, a nawet zasypane śniegiem. Dlatego wycieczkę w góry warto zaplanować z głową.

Fani górskich wędrówek po Beskidzie Sądeckim, którzy planują w najbliższym czasie wyjście na jakiś szczyt, powinni przygotować zimowe ubranie. Mimo ostatniego wiosennego ocieplenia i temperatury, która w Nowym Sączu sięgała nawet 20 stopni, w górach nadal leży sporo śniegu. Nawet na niżej położonych szlakach zalega śnieg, a w najbliższych dniach może być go więcej.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Możemy się bardzo zdziwić, wychodząc w góry — mówi Jolanta Augustyńska — prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu. - W górach nadal panują warunki zimowe. Trzeba być na to przygotowanym. Włożyć odpowiednie buty, zimowe ubranie. Mimo że tutaj na dole może być cieplej, to w górach jest kilka stopni mniej. Pasma Radziejowej i Jaworzyny krynickiej na północnych stokach nadal są bardzo zaśnieżone.

Niestety synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości. W najbliższych dniach pogoda w górach będzie bardzo zimowa. Do Małopolski dotarło ochłodzenie, które przyniesie nam dużo chmur, a także przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na szczytach Beskidu Sądeckiego temperatura może spadać poniżej zera. Będzie też padał śnieg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!